دسته بندی انواع حریق و آتش

دسته بندی انواع حریق و آتش

در این مقاله در آرتان فایر خواهیم خواند، یکی از زیانبار ترین حوادثی که در طول زمان باعث شده خسارت های مالی و جانی وارد کند، آتش سوزی است. به همین سبب در طول زمان انسان در صدد شناسایی انواع آتش و راه های مقابله با آن قرار داشته است. در ادامه به بررسی انواع حریق و گروه های آن می پردازیم.

دسته-بندی-انواع-حریق-و-آتش-شرکت-آرتان-فایر

انواع دسته بندی حریق و آتش

آتش را از لحاظ مواد سوختنی به 5 گروه دسته بندی می کنیم:

گروه A مواد خشک

این گروه از رایج ترین نوع آتش سوزی مثل کاغذ، چوب، پلاسیک و پارچه است که موادی که پس از سوخته شدن به جا می ماند خاکستر است. این آتش را باید با پودرABC – آب – فوم اطفاء کرد.

گروه B روغن ها

آتش سوزی مایعات اشتعال زا مانند: بنزین، الکل، روغن های خوراکی در این دسته قرار می گیرند. توجه داشته باشید که این نوع حریق را نباید به هیچ عنوان با آب خاموش کرد و حتما با یکی از مواد پودر خشک ABC -فوم -هالترون – کربن دی اکسید – پودرخشک شمیایی BC اطفاء گردند.

در صورتی یک ماده سوختنی در جریان باشد از یک خاموش کننده حاوی کف استفاده کنید. با این کار کف به صورت یک لایه سر تا سر روی آتش قرار می گیرد.

در صورتی که یک ماده سوختنی در حال سوخته  شدن باشد یک کپسول که حاوی پودر خشک است، استفاده کنید. ما باید از محل آتش سوزی شروع کنیم و آن را قطع کنیم  و بعد از اینکه جدا کردیم می توان با یک پتو یا با یک کپسول که حاوی کف باشد روی آتش را بپوشانیم و آن را خفه کنیم.

گروه C گاز ها

این نوع آتش استاندارد های مختلفی دارد که بر اساس استاندارد های آمریکایی باید حریق های الکتریکی مثل تابلو برق ها و سیم کشی ها  را خاموش کرد. توجه داشته باشید که این نوع حریق ها را نمی توان با پودر و یا آب خاموش کرد و در صورت استفاده، احتمال برق گرفتگی فرد اطفا کننده وجود دارد.

گروه D فلزات

این گروه آتش از فلزات مثل سدیم، پتاسیم و منیزیم می باشد که معمولا فقط در آزمایشگاه ها ممکن است رخ دهد. جهت اطفا بایستی از پودر خشک استفاده نماییم.

گروه E برق و الکتریسیته

در استاندارد اروپایی این دسته بندی وجود دارد و برای اطفای حریق برق و وسایل برقی و الکتریکی استفاده می شود. جهت اطفاء این نوع حریق ها نباید از کپسول پودر و گاز یا آب و گاز استفاده شود زیرا احتمال برق گرفتگی وجود دارد.

گروه F روغن و چربی های آشپزخانه

به تازگی دسته بندی جدیدی اضافه شده است که شامل روغن و چربی های خانگی است که این نوع را باید با پودر شیمیای خیس خاموش کرد.

خدمات شارژ کپسول آتش نشانی را در این مقاله بخوانید: کلیک کنید

روش های اطفاء حریق آتش

با توجه به مثلث آتش که از سه مورد اکسیژن، حرارت و ماده سوختنی تشکیل شده است ما برای خاموش کردن آتش باید یکی از سه مورد را حذف کنیم.

1- سرد کردن: با توجه به مثلث آتش می توانیم با سرد کردن حریق را خاموش کنیم که ساده ترین راه ریختن آب می باشد.

2- خفه کردن یا از بین بردن اکسیژن: برخی از آتش ها وجود دارند که نمی توان با سرد کردن آن را خاموش کرد بلکه باید اکسیژن را از آن حذف کرد که می توان با کپسول CO2 این عمل را انجام داد.

3- ماده سوختنی: اگر سوخت را از حریق حذف کنیم، آتش خاموش می شود. یعنی بهترین روش یرای خاموش کردن گروه C می باشد.

یکی از ملاحظات مهم در انتخاب کپسول آتش نشانی نوع مکانی است که کپسول در آن قرار می گیرد بر اساس سازمان N.F.P.A خاموش کنده های حریق به گوروه های D,C,B,A تقسیم شده اند که بر اساس تقسیم بندی های کشور اروپا، حریق ها به پنج دسته D,C,B,AوE تقسیم شده اند که در کشور ما تقسیم بندی ها مثل کشور های اروپایی است.

سایر حریق ها

آتش های ناشی از پخت و پز به وسیله کف و پودر خشک و دی اکسید کربن یا پتو خاموش می نمایند. هرگز ظرف های که در حال سوختن هستن را حرکت ندهید زیرا باعث می شود که آتش گسترش پیدا کند. پس همیشه لوازم خاموش کردن آتش را در بهترین مکان ممکن قرار دهید تا بتوانید به سرعت از آن استفاده کنید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
the plugin
Author Rating
51star1star1star1star1star
Software Name
all in one plugin
Software Name
web
Software Category
web

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا