انواع پودر آتش نشانی

انواع پودر آتش نشانی

همانطور که می دانید برای خاموش کردن آتش می بایست در زنجیره مثلث حریق یک ضلع را حذف نماییم، یعنی اکسیژن، ماده سوختنی و یا حرارت باعث گسترش حریق می شوند. برای مثال کپسول های پودر و گاز در هنگام اطفا، به روی حریق می نشیند و مانع رسیدن اکسیژن به آتش می شود و عمل اطفاء به درستی انجام می گیرد. تیم آرتان فایر در این مقاله سعی دارد تا با معرفی انواع پودر هاt شما را در انتخاب خدمات شارژ کپسول آتش نشانی یاری کند.

انواع-پودر-آتش-نشانی-آرتان-فایر

انواع مختلف پودر آتش نشانی و ویژگی های آن

پودر های آتش نشانی که در کپسول های آتش نشانی وجود دارند، به دو دسته تقسیم می شود:

  • پودر های شیمیایی
  • پودر های خشک

پودر های شیمیایی: این نوع پودر بسیار نرم است و از ترکیب چند نوع ماده شیمیایی درست شده است که مواد تشکیل دهنده کپسول آتش نشانی است. مواد شیمیایی که در این پودر ها استفاده می شود از به هم چسبیدن مواد اصلی و رطوبت جلوگیری می کند.

پودر آتش نشانی جوش شیرین: این نوع پودر از ترکیب جوش شیرین و بی کربنات سدیم تشکیل شده است به این نوع پودر، پودر آتش نشانی معمولی می گویند و برای خاموش کردن آتش های نوع B C D مناسب هستند.

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی: کلیک کنید

پودر آتش نشانی بی کربنات پتاسیم: این نوع پودر شیمیای برای خاموش کردن آتش های که در اثر حوادث برقی، گازها و مایعات قابل اشتعال زا استفاده می شود.

بی کربنات پتاسیم بر پایه اوره: پودر آتش نشانی بی کربنات بر پایه اوره مانند بی کربنات پتاسیم برای خاموش کردن گازها و مایعات اشتعال زا استفاده می شود. برای خاموش کردن حوادث برقی هم استفاده می شود ولی بهتر است برای خاموش کردن وسایل برقی مثل کامپیوتر ها استفاده نکنید چون به وسایل آن ها آسیب می رساند.

کلرید پتاسیم: این نوع پودر همانند پودر های بالا استفاده می شود فقط خیلی بهتر عمل می کند.

فسفات آمونیوم: این کپسول برای خاموش کردن آتش های مواد جامد در حال سوختن و آتش سوزی هایی که بر اثر مواد اشتعال زا بوجود آمده اند استفاده می شود. به این نوع پودر، پودر چند گانه می گویند و آن را با عبارت ABC می شناسند و بیشتر برای خودرو استفاده می شود.

پودر آتش نشانی خشک: این نوع پودر پودرهای غیر اشتعال هستند یعنی بیشتر زمانی از این پودرها استفاده می شود که می خواهند مواد نفتی یا روغنی را خاموش کنند. این نوع پودر از نظر قیمت ارزان تر است ولی کارهای پودرهای شیمیای بیشتر است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
the plugin
Author Rating
51star1star1star1star1star
Software Name
all in one plugin
Software Name
web
Software Category
web

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا